گاوصندوق طلا و جواهرات «گاوصندوق آسانسوری»


گاوصندوق طلا و جواهرات را با نام های مختلفی از جمله گاوصندوق ویترینی، گاوصندوق طلا، گاوصندوق آسانسوری و گاوصندوق ویترینی آسانسوری طلا و جواهرات نیز می شناسند.
این نوع صندوقها برای طلا فروشی و نقره سازی ها بسیار مناسب هستند و به صورت همزمان، هم به عنوان ویترین و هم به عنوان محافظ و گاوصندوق مورد استفاده قرار می گیرند. شما می توانید به کمک گاوصندوق ویترینی آسانسوری و تنها با زدن یک کلید، تمامی محتویات ویترین خود را در گاوصندوقی امن قرار دهید. این کار در مواقع خطر و در پایان روز کاری بسیار به شما کمک می کند. همچنین این گاوصندوق زمان زیادی را که هر روز برای چیدن ویترین خود صرف می کردید، به شما هدیه می دهد.

اگر شما نیز صاحب طلافروشی و صرافی هستید و یا در نظر دارید چنین کسب و کاری راه اندازی کنید، قبل از هر چیز باید به فکر تامین امنیت مغازه و سرمایه خود باشید. زیرا سارقان بیشتر از این که به مقدار اجناس قیمتی طلا و پول، به سیستم های امنیتی ضعیف تری اهمیت می دهند که ریسک سرقت از آن ها کمتر است. بنابراین وجود یک گاوصندوق طلا و جواهرات فوق امنیتی در هر مغازه طلافروشی از لازمه های این کسب و کار است.
شرکت ابتکار اولین مخترع و تولید کننده گاوصندوق ویترینی به همراه تیمی با تجربه و متخصص همواره به دنبال ایجاد بهترین و جدیدترین های گاوصندوق آسانسوری در زمینه طلا و جواهرات است. در همین راستا رضایت مشتریان نیز، از افتخارات ماست.

گاوصندوق آسانسوری چیست؟

در سالهای نه چندان دور و حتی در حال حاضر، بسیاری از مغازه های طلافروشی در طول روز چهار نوبت طلاهای موجود در ویترین را چیده و بعد از اتمام ساعت کاری آنها را جمع آوری نموده و در گاوصندوق قرار می دهند. علاوه براین، امینت در چنین محیط هایی حرف اول را میزند و کوچکترین غفلت از آن در نهایت آسیب های زیادی را به همراه خواهد داشت. به منظور رفع چنین محدودیت هایی، طراحی و تولید گاوصندوق آسانسوری یا زیرویترینی صورت گرفته و با استقبال بسیار بالایی مواجه شد. این گروه از گاوصندوق ها از دو بخش تشکیل شده اند و قسمت بالایی به عنوان ویترین استفاده شده و با فشردن یک دکمه، ویترین به قسمت پایینی منتقل شده و درب آن قفل میشود. بدنه گاوصندوق آسانسوری از فولاد بوده و میزان ضخامت در آنها به اندازه ایست که با ضربه و آتش سوزی هیچگونه آسیبی به آنها وارد نمیشود.

 

تفاوت گاوصندوق آسانسوری با سایر گاوصندوق ها

نوع طراحی و شکل ظاهری گاوصندوق های زیرویترینی با سایر انواع گاوصندوق ها کاملا متفاوت بوده و مکانیزم عملکردی آنها با هم فرق دارد. اولین تفاوت این گاوصندوق با سایر گزینه ها در ابعاد و اندازه بخش های مختلف آن می باشد. برخلاف گاوصندوق خانگی و اداری، ابعاد این تجهیزات بسیار بزرگ بوده و وزن آنها نیز سنگین تر است. علاوه براین، به منظور پیاده سازی مکانیزم باز و بسته شدن آنها از تجهیزاتی مانند موتور و گیربکس استفاده میشود. لازم به ذکر است که مکانیزم های به کار رفته در این گروه از گاوصندوق ها متفاوت بوده و از رایج ترین آنها می توان به استفاده از مکانیزم حرکتی بال اسکرو، سیم بکسل، جک و پیچ و هیدرولیک اشاره نمود. خروجی تمام مکانیزم های اشاره شده در نهایت حرکت نرم و روان بالا و پایین رفتن گاوصندوق آسانسوری بدون صدا و استهلاک می باشد.